19 april 2012

de groeimeter: hoe groot ben ik nu eigenlijk???

Hallo kikkervrienden,

In het verhaal over Eend vertelt Pad het leven van Eend. Eend is verandert en groeit. Ook kikkertjes groeien van een dikkopje naar een kikker. Eerst zijn we een baby, dan worden we een peuter en dan een kleuter. Telkens groeien we mee. Vandaag bekeken we hoe groot of hoe lang we zijn en hoe we dat kunnen meten.

Groeiende groetjes van Pompom en juf Jessy

DSCN1559.JPG

het was al snel duidelijk dat Pompom de kleinste van de klas was

DSCN1561.JPG

Tibieriu bleek toch een heel klein beetje groter dan Lars...

DSCN1562.JPG

... en dan Nerea...

DSCN1563.JPG

... en dan Romane...

DSCN1564.JPG

... en dan Lina... maar om zeker te zijn...

DSCN1565.JPG

DSCN1566.JPG

DSCN1567.JPG

 

indrukken en gedachten over de vijver

DSCN1544.JPG

Na de uitstap naar de vijver tekenden de kikkertjes hun indrukken en gedachten neer.

DSCN1529.JPG

DSCN1530.JPG

DSCN1536.JPG

DSCN1537.JPG

DSCN1532.JPG

ondertussen waren er ook kikkertjes die een eend vouwden

DSCN1555.JPG

DSCN1546.JPG

DSCN1548.JPG

in de hoekjes

DSCN1550.JPG

DSCN1553.JPG

DSCN1552.JPG

 

 

 

Pompom met de leesbril en een schrijfpen

Hoi kikkervrienden,

Maandagmorgen zat Pompom in de kring met een leerbril op en een schrijfpen in de hand. Ppompom zei dat hij die had gevonden op de speelplaats en dat hij niet goed wist wat je daarmee moest doen. Met de hulp van onze kikkertjes was dit probleem al snel opgelost.

Na de middag werd er weer een verhaal verteld uit 'de schatkist van Pompom', nl 'Het verhaal van Eend' door Harmen van Straaten. In het verhaal wil Eend gaan zwemmen, maar Pad heeft geen tijd. Hij is met zijn leesbril aan het lezen over belangwekkende zaken. Eend besluit te gaan schrijven met de schrijfpen die hij heeft gevonden. Als Pad kan lezen met een leesbril, kan eend schrijven met zijn schrijfpen. Eend werkt de hele dag aan zijn verhaal. hij schrijft zijn gedachten op papier. 's Avonds vraagt hij aan Pad om het verhaal voor te lezen. Pad leest de gedachten van Eend en zo vertelt hij het mooie verhaal van Eend aan Otter, Egel en ook aan eend zelf. 

Dinsdagmorgen gingen we op avontuur naar de vijver aan het OCMW, om te kijken of de eendjes er waren en of er visjes waren, maar het was blijkbaar toch iets te kou... dus binnenkort gaan we weer eens kijken...

Gedurende de drie weken komen onze kikkertjes via het verhaal meer te weten over het leven in en rond de vijver/sloot/beek, ook leren we hoe we onze gedachten kunnen weergeven,...

Geniet maar mee van onze avonturen...

Vriendelijke groetjes van Pompom en juf Jessy

DSCN1541.JPG

DSCN1521.JPG

DSCN1522.JPG

DSCN1523.JPG

DSCN1524.JPG

DSCN1525.JPG

DSCN1526.JPG

DSCN1527.JPG

DSCN1528.JPG

 

theater zuidervis 'remi do'

Hallo kikkervrienden,

Maandagmorgen kwamen we na een leuke vakantie weer naar de klas. Na een gezellige babbel over wat we allemaal gedaan hadden, kon ik de kleuters verklappen dat 'theater zuidervis' na de speeltijd naar onze school kwam. Ze brachten een kleine musical over Remido.

Remi Do en Sol Fala hebben een ongewoon huisje. Zij wonen in een xylofoon. Deze xylofoon staat nu bij Sofie. Het is een geschek van tante Suzanne. Sofie is gek op muziek en dolgelukkig met de xylofoon. Maar veel muziek maken zit er niet in. Sofie woont in een groot appertementsgebouw, waar ze altijd heel stil moet zijn voor de buren... Want anders zwaait er wat.

Onze kapoenen genoten echt en konden zich heel goed vinden in de personages die ons deden nadenken over 'Hoe we minder leuke dingen toch nog leuk kunnen maken' en 'Hoe kon ik reageren als ik bang ben om alleen te zijn?'

Vriendelijke groeten van Pompom en juf Jessy

toneel6.jpg

148988_309482605791955_100001906546823_723665_2089300169_n.jpg